حشرات تخریب کننده چوب

حشرات تخریب کننده چوب

راهنمای محافظت از بزرگترین سرمایه خود در برابر حشرات تخریب کننده چوب

 

از بین انواع بی شماری از آفات رایج خانگی، یکی از آنها وجود دارد که صاحبان خانه بیشتر از آن می ترسند: حشرات تخریب کننده چوب. حشراتی مانند موریانه ها و مورچه های نجار که تهدیدی برای تمام خانه ها هستند، هر سال حدود 5 میلیارد دلار خسارت مالی به بار می آورند. ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا راجع به نحوه محافظت از خانه خود بیشتر بدانید. (و اگر قبلاً آسیبی وارد شده است چه کاری باید انجام دهید)

 

حشرات تخریب کننده چوب

 

یکی از بزرگترین تهدیدهای خانه شما می تواند به شکل آفات کوچک باشد – از موریانه گرفته تا مورچه نجار و سوسک. این آفات که اغلب به عنوان حشرات تخریب کننده چوب شناخته می شوند، توانایی عجیبی برای حمله بی صدا به چوب موجود در تیرها، طاقچه ها، تیرهای نگهدارنده، کفپوش ها و سایر سازه های مورد استفاده در خانه ی شما دارند.

 

موریانه ها

از بین تمام حشرات تخریب کننده چوب، موریانه ها مشکل سازترین و از نظر اقتصادی مهم ترین در آمریکا هستند و در همه ایالت ها به جز آلاسکا وجود دارند. آنها بر اساس ترجیحات تودرتو به سه گروه طبقه بندی می شوند: زیرزمینی، چوب خشک، و چوب مرطوب. موریانه‌های زیرزمینی مخرب‌ترین گونه‌های موریانه‌ها هستند که از آرواره‌های قیچی‌مانند خود برای جویدن چوب در 24 ساعت شبانه‌روز و هفت روز هفته استفاده می‌کنند.

 

حشرات تخریب کننده چوب

 

موریانه‌های زیرزمینی با حدود دو میلیون عضو در یک کلنی، می‌توانند به مرور زمان چوب کافی را گاز بگیرند تا کل ساختمان فرو بریزد. با این حال، این واقعیت نگران‌کننده‌تر است که موریانه‌ها به طور کلی هر ساله بیش از 5 میلیارد دلار خسارت مالی به همراه دارند(طبق گفته انجمن ملی مدیریت آفات آمریکا NPMA)، هزینه‌ای که معمولاً بیمه‌ی صاحبان خانه  آنرا پوشش نمی‌دهد.

 

سوسک های تخریب کننده چوب

سوسک های تخریب کننده چوب بیشتر از موریانه ها پراکنده شده اند. آنها در هر ایالت یافت می شوند. با این حال، آنها پس از موریانه ها از نظر مخرب بودن برای چوب و محصولات چوبی در رتبه دوم قرار دارند. سوسک پودری، که در دسته سوسک های تخریب کننده چوب قرار می گیرد، به چوب های سخت حمله می کند (همان مواد الواری که در بسیاری از خانه ها استفاده می شود).

 

مورچه های نجار

نوع دیگری از حشرات تخریب کننده چوب که باید مراقب آن بود، مورچه نجار است. اسمش به تنهایی گویای همه چیز است. مورچه های نجار در سرتاسر آمریکا یافت می شوند، اما بیشتر در آب و هوای خنک و مرطوب در ایالات شمالی کشف می شوند. این مورچه ها تونل هایی را از طریق چوب مرطوب یا پوسیده ایجاد می کنند تا لانه های خود را بسازند.

تونل ها معمولا در قاب پنجره ها و چارچوب درها و فضای زیر سقف ها، دودکش ها، سینک ها و وان ها یافت می شوند. تشخیص آنها با چشم غیرمسلح دشوار است، اما صاحبان خانه ممکن است متوجه انبوه کوچکی از قطعات چوب و خاک اره در اطراف ملک شوند که هر دو نشانه‌ای از هجوم مورچه نجار هستند.

 

حشرات تخریب کننده چوب

 

نکات مهم

برای محافظت از خانه خود در برابر این حشرات و سایر حشرات تخریب کننده چوب، خودتان چند کار ساده قبل از تغییر فصل در خانه انجام دهید. به نکات زیر از NPMA برای محافظت در برابر حشرات تخریب کننده چوب توجه کنید:

• زیرزمین ها، اتاق های زیر شیروانی و فضاهای زیر سقف را به خوبی تهویه و خشک نگه دارید.
• شیرهای نشتی، لوله های آب و خنک کننده های خارج از خانه را تعمیر کنید.
• قسمت های پوسیده سقف را تعمیر کنید.
• تعویض و تعمیر ملات سست اطراف پایه زیرزمین و پنجره ها.
• آب را از طریق خروجی ها و ناودان ها از خانه خود دور کنید.
• هیزم را حداقل 5 متر دورتر از خانه و 40 سانت با فاصله از زمین نگهداری کنید.
• کنده های پوسیده درخت را از ملک بردارید.
• صاحبان خانه باید هر یک تا سه سال یکبار وجود مشکل موریانه را بررسی کنند. خانه هایی که قبلا موریانه هجوم آورده بودند باید هر سال مجدداً بازرسی شوند.
• قبل از نهایی کردن خرید یک خانه جدید، خریداران خانه بهتر است تا وجود موجودات تخریب کننده چوب را بررسی کنند. بازرسی تخریب چوب معمولاً حدود یک ساعت طول می‌کشد، که یک متخصص حل مشکل موریانه، خانه را از اتاق زیر شیروانی تا زیرزمین برای نشانه‌های آشکار آسیب موریانه و میزان آسیب پذیری ملک بررسی می‌کند.

 

با توجه به شدت آسیبی که این نوع آفات می توانند به خانه وارد کنند، و هزینه هنگفتی که مستقیماً از جیب صاحب خانه خارج می شود، مهم است که در اولین نشانه های آلودگی با یک متخصص کنترل آفات تماس بگیرید. منتظر نباشید تا دیر شود. اما راه حل های مطمئن تری هم وجود دارد.

 

بهترین راه حل

بهترین راه حل برای پیشگیری از حشرات تخریب کننده چوب، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

 

منبع:

bobvila.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی