شکل انواع تخم سوسک + [عکس تخم سوسک واقعی]

تخم سوسک

پیدا کردن سوسک در خانه نشانه واضحی از حضور این حشره در منزل است. از سوی دیگر، یافتن تخم‌های سوسک در خانه نشانه‌ای از آلودگی‌های شدید تر است و این می تواند کاملاً ترسناک باشد، بنابراین هر چه زودتر به دنبال تخم سوسک در خانه خود بگردید و به آن رسیدگی کنید، تا خانواده شما از سوسک ها و بیماری های که با خود به همراه دارند، در امان باشند.

بهترین راه برای دفع تخم سوسک‌ها و جلوگیری از تخم ریزی سوسک نصب دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است. این دستگاه بدون بو، سم و مواد مضر و فقط با تولید صدایی که فقط حشرات قادر به شنیدن آن هستند، حشرات را فراری داده و از تخم‌ریزی آنها جلوگیری میکند.

تعداد تخم سوسک

سوسک ها فقط یک تخم نمی گذارند، بلکه چندین تخم می گذارند. همه این تخم‌ها در یک محفظه به نام ootheca قرار دارند. اودکا از یک ماده پروتئینی تولید شده توسط سوسک ماده ساخته شده است. همانطور که این ماده کهنه می شود – اغلب فقط چند ساعت – سفت می شود و تخم های سوسک داخل آن از شکارچیان و عناصر دیگر در امان می مانند.

تعداد تخم‌های داخل هر اودکا – و جایی که اودکا قرار دارد – بر اساس گونه‌های سوسک متفاوت است. برخی از سوسک ها سرعت تولیدمثل بیشتری دارند، در حالی که برخی دیگر کندتر تکثیر می شوند. این بدان معناست که برخی از تخمک‌هایی که پیدا می‌کنید تعداد تخم‌های بیشتری در داخل خواهند داشت.

برخی از انواع سوسک ها تخمک خود را با خود حمل می کنند تا زمانی که تخم های داخل آن آماده جوجه ریزی شوند، در حالی که برخی دیگر سوسک را به مخفیگاه های سرپناه متصل می کنند. این بدان معناست که یافتن و از بین بردن حشرات گونه‌های سوسک قبل از اینکه ده‌ها پوره سوسک از تخم بیرون بیایند، بسیار دشوارتر خواهد بود.

عکس تخم سوسک

در تصاویر زیر می توانید شکل و عکس تخم سوسک را مشاهده و با شکل واقعی آنها آشنا شوید :

عکس تخم سوسک
عکس تخم سوسک
شکل تخم سوسک
شکل تخم سوسک

نحوه تشخیص تخم سوسک

اودکا بر اساس گونه ظاهری متفاوت دارند. به طور کلی، بیشتر تخمک ها بسیار کوچک و بین 0.07 تا 0.19 اینچ طول دارند. هنگامی که برای اولین بار تشکیل می شوند، می توانند سفید رنگ باشند، اما با گذر زمان، تیره و سفت می شوند.

بسیاری از گونه‌های سوسک‌ها، تخم‌های قهوه‌ای تیره تا قهوه‌ای مایل به قرمز تولید می‌کنند. برخی از این پوسته های تخم دارای برجستگی هایی هستند، مانند آنهایی که توسط سوسک های آلمانی تولید می شوند. سایر تخمها نفخ کرده و بدون برآمدگی هستند، مانند نمونه هایی که توسط سوسک های آمریکایی و شرقی ساخته می شوند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فروش دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با شماره تماس : 📞02146110601📞 در ارتباط باشید.

کجا به دنبال تخم سوسک بگردیم؟

جایی که تخم سوسک ها را پیدا می کنید نیز بسته به گونه متفاوت است، اما به طور کلی یافتن آنها برای شما آسان نخواهد بود. برخی از گونه‌ها محفظه‌های تخم‌ را با خود حمل می‌کنند تا زمانی که تخم‌های داخل آن تقریباً آماده جوجه‌شدن شوند، اما بیشتر آنها تخم‌ها را در مکان‌های امن و به دور از آسیب قرار می‌دهند.

شما باید در آشپزخانه ها، حمام ها، زیرزمین ها، اتاق های زیر شیروانی و هر مکان دیگری که شواهدی از سوسک پیدا کرده اید نگاه کنید. بسیاری از تخمک ها توسط سوسک ماده در نزدیکی منابع غذایی سوسک قرار می گیرند. این به این دلیل است که بیشتر پوره‌ها پس از شکستن تخم بیرون می‌آیند، بنابراین مادر حداقل آنها را در مناطقی قرار می‌دهد که بتوانند به راحتی غذا پیدا کنند. البته، اودکا همچنین به احتمال زیاد به وسیله ای که به آن وصل شده، «چسبانده می شود»، بنابراین شما مجبور خواهید بود کارهایی بیش از خراشیدن سطح انجام دهید.

انبارها، کمدها، کابینت ها، کشوها، و زیرزمین ها را بررسی کنید. اطراف قرنیزها، لوله‌ها، پله‌ها، پایه‌های مبلمان، قاب عکس، ساعت و ملافه را بررسی کنید. به زیر کاغذ دیواری چروک خورده و کاشی های کف نگاه کنید. اطراف محل های آماده سازی و نگهداری مواد غذایی را بررسی کنید. هر منطقه ای که زباله در آن ذخیره می شود باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد، مانند سایر مکان های ذخیره سازی حاوی کاغذ و جعبه های مقوایی. اساساً، تخم‌ سوسک ها را می‌توان در هر جایی که سوسک ماده احساس می‌کند یک محیط مساعد است، پیدا کرد – خارج از مسیر، دمای گرم، غذای فراوان در نزدیکی، بسیار خشک یا بسیار مرطوب، بسته به نوع گونه.

بهترین راه دفع تخم سوسک

یافتن تخم سوسک نشانه بارز هجوم سوسک است. بهتر است ابتدا به نظافت مکان هایی که تخم سوسک مشاهده شده پرداخت؛ و قدم بعدی نصب دستگاه دفع حشرات است. بر حسب متراژ، تعداد دستگاه های لازم متفاوت خواهد بود؛ اما پس از گذشت چند هفته، اثری از حشرات نخواهید دید. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با استفاده از فراصوت، تمام محیط شما را تبدیل به منطقه ی ورود ممنوع برای حشرات می کند.

منبع:

وبسایت Terminix

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی