حشره ریز قهوه ای در خانه + راه دفع حشره ادویه جات

حشرات ریز قهوه ای در خانه

متأسفانه، حشرات ریز قهوه ای در خانه معمولاً در آشپزخانه، ادویه جات، انبار، کارخانه‌ی فرآوری، در حین حمل و نقل یا فروشگاه وارد غذای می شوند. بنابراین، این احتمال وجود دارد که شما ناخواسته آفات را به خانه آورده باشید. همچنین، از آنجایی که تخم‌ها تقریباً غیرقابل شناسایی هستند، ممکن است تا زمانی که آنها را در حال خزیدن در اطراف انباری خود نبینید، متوجه آنها نشوید.

بهترین راه برای این آفات کوچک این است که مواد غذایی آلوده را دور بریزید و تمام سطوح را به طور کامل تمیز کنید. از آنجایی که حشرات ریز منزجر کننده در آشپزخانه به سرعت تکثیر می شوند، نگه داشتن غذاهای خشک یا پودر شده در ظروف در بسته و بدون هوا می تواند به جلوگیری از هجوم کمک کند.

حشرات ریز قهوه ای در خانه ممکن است شما را نیش نزنند و ناقل بیماری نیستند. اما ممکن است این آفات و وارد مواد غذایی شما شوند، بهترین راه برای دفع و جلوگیری از این حشرات نصب دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است.

حشرات ریز قهوه ای در خانه چیست؟

حشرات انبار، حشرات کوچکی مانند سوسک، شپش، شب پره، مورچه و کرم هستند که می توانند مواد غذایی را آلوده کنند. این حشرات ریز قهوه ای در خانه، آپشزخانه در آرد، غلات خشک، محصولات غلات، ماکارونی، برنج، ادویه جات، ترشی جات، کراکر و غذاهای پودر شده زندگی می‌کنند. متأسفانه، شناسایی و خلاص شدن از شر حشرات انبار چالش برانگیز است. این حشرات کوچک به سختی قابل تشخیص و تخم های آنها اغلب میکروسکوپی هستند. انواع حشرات ریز قهوه ای عبارتند از :

حشرات آشپزخانه

سوسک فرش سیاه ( Attagenus unicolor )

سوسک فرش سیاه

سوسک فرش سیاه، دارای بدنی بیضی شکل سیاه، و پوسته سختی است که چهار بال و شش پا دارد. طول بدنه این آفات 3 تا 5 میلی متر است. سوسک های فرش سیاه بالغ معمولاً در حال پرواز در داخل خانه دیده می شوند. آنها ابتدا سفید هستند، اما با بالغ شدن به تدریج سیاه می شوند. لارو سوسک فرش رنگی قهوه ای مایل به قرمز دارد و ممولاً بیشترین آسیب را با جویدن از طریق الیاف طبیعی مانند پشم، ابریشم، چرم و خز وارد می کند.

برای خلاص شدن از شر سوسک های ریز فرش سیاه، می توانید از جاروبرقی یا بخارشوی برای پاک کردن لاروها از پرده ها، فرش ها، فرش ها و مبلمان استفاده کنید.

سرخرطومی سیاه – حشرات آشپزخانه 

سرخرطومی سیاه

سرخرطومی ها، سوسک های سیاه و کوچکی هستند که به راحتی می توانند مواد غذایی خانه شما را آلوده کنند. سرخرطومی سیاه سوسک های کوچک و باریکی با پوزه بلند هستند که اغلب در مواد غذایی و خوراکی یافت می شوند و به حشره آشپزخانه و ادویه جات معروف هستند. 

 رنگ این حشرات می تواند از قهوه ای مایل به قرمز تیره تا تقریبا سیاه متغیر باشد. اندازه حشرات سرخرطومی بالغ معمولاً به 6 میلی متر می رسد. انواع این حشره به سرخرطومی برنج ، سرخرطومی دانه ای، سرخرطومی ذرت، سرخرطومی غلات و سرخرطومی لوبیا تقسیم می‌شود.

برای خلاص شدن از شر سرخرطومی سیاه، لازم است داخل قفسه های کابینت آشپزخانه و انباری خود را به خوبی تمیز کنید. ابتدا از جاروبرقی برای خلاص شدن از شر حشرات و لاروهای آنها استفاده کنید. سپس فضای داخلی کابینت را با آب گرم و صابون بشویید.

کک ( Siphonaptera )

کک

کک ها حشرات ریز قهوه ای منزجر کننده و ناقل بیماری هستند. کک ها به قدری ریز هستند که به سختی قابل تشخیص هستند. علاوه بر این، آنها می توانند مسافت های زیادی را بپرند و به نظر می رسد در مقابل چشمان شما ناپدید می شوند. کک ها بدن بیضی شکل قهوه ای یا سیاه دارند و طول آن حدود 3 میلیمتر است.

هنگامی که کک‌ها را از نزدیک نگاه می‌کنیم، ممکن است به صورت لکه‌های کوچک و تیره یا نقطه‌هایی شبیه به دانه‌های خشخاش باشند. 

کک‌ها به وسیله حیوانات خانگی مثل سگ‌ها، گربه‌ها، اثاثیه قدیمی یا حتی افرادی که آلوده هستند، وارد خانه می‌شوند. کک ها به دلیل اینکه آفت گزنده خونخوار هستند، باعث ایجاد مزاحمت می شوند. نیش کک می تواند باعث ایجاد برآمدگی قرمز خارش دار شود.

برای خلاص شدن از شر کک های ریز سیاه، تمیز کردن اثاثیه داخلی، فرش ها و ملافه های حیوانات خانگی بسیار مهم است.  علاوه بر این، می توانید برای حفاظت گربه یا سگ خانگی دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک تهیه کنید.

ساس ( Cimex )

ساس

ساس حشرات تحریک کننده، تیره رنگ با بدن بیضی شکل، و به رنگ قهوه ای تیره هستند. ساس ها به سختی قابل تشخیص هستند، زیرا در شکاف های تاریک قاب تخت و مبلمان کمین کرده و فقط شب‌ها بیرون می آیند. این حشرات تیره کوچک بال دارند، اما نمی توانند پرواز کنند و 1.5 تا 3 میلی‌متر طول دارند.

ساس‌ها را معمولاً می‌توانید در درز تشک‌ها، چارچوب تخت‌ها و پشت سر تخت‌ها پیدا کنید. خلاص شدن از هجوم ساس بسیار دشوار است. تنها راه خلاصی از این حشرات نصب دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است. 

مورچه های نجار سیاه ( Camponotus)

مورچه های نجار سیاه

مورچه های نجار سیاه حشرات کوچکی هستند که در چوب های خشک شده قدیمی لانه می کنند. مورچه های نجار بدنی سیاه و باریک با کمری نازک دارند. شش پای مورچه به قفسه سینه آن متصل است. مورچه های نجار سیاه و سفید ریز به طول 16 میلی متر هستند.

مورچه‌های نجار معمولاً برای ساختن لانه‌شان از چوب استفاده می‌کنند. علائم هجوم مورچه نجار شامل براده های خاک اره و سوراخ های چوب است. این حشرات سیاه مزاحم گاز می‌گیرند و باعث احساس سوزش می شوند.

برخی از حشرات سیاه و سفید باریک خزنده نیز بال دارند و می توانند پرواز کنند. برای خلاص شدن از شر مورچه های نجار، کاهش رطوبت در خانه بسیار مهم است. همچنین، لازم است شکاف هایی را که مورچه های سیاه می توانند وارد خانه شوند، درزبندی کنید. اما در نهایت تنها راه قطعی از بین بردن این حشرات نصب دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است.

مورچه باغ سیاه ( Lasius niger )

مورچه های سیاه باغچه می توانند وارد خانه شوند و بیشتر جذب میوه های نرم و شیرین می شوند. این مورچه‌ها حشرات سیاه و براق و باریکی هستند. مورچه های سیاه باغ وقتی وارد خانه ها می شوند و به دنبال غذا میگردند به آفت های خانگی تبدیل می شوند. برخلاف مورچه های نجار، مورچه های باغی گاز نمی گیرند و ناقل بیماری نیستند. مورچه های باغ معمولاً 5 میلی متر طول دارند.

حشرات انباری چه می خورند؟

حشرات انباری تقریباً هر غذای خشک شده یا فرآوری شده را می خورند. و بیشتر از آنچه که مصرف می کنند، غذای آشپزخانه شما را آلوده می کنند. منوی غذای آنها شامل: غلات، میوه های خشک، ادویه جات، ترشی جات و آجیل است.

حشرات انبار غذای خشک را در بسته های باز و باز نشده می خورند. آفات سریعا به بسته‌های باز شده هجوم می‌آورند. زیرا غذاهایی مانند میوه‌های خشک، آرد، برنج و غلات آنها را جذب می‌کنند و دسترسی آسانی به آن‌ها دارند. با این حال، آفات انبارها می توانند در بسته بندی های باز نشده نیز وجود داشته باشند که محصولات غذایی را در انبارها یا کارخانه های فرآوری آلوده کنند.

چگونه انباری خود را بدون حشره نگه دارید؟

نگه داشتن مواد غذایی در ظروف دربسته بهترین راه برای جلوگیری از ورود حشرات آشپز خانه است. بهتر است وقتی مواد غذایی را به خانه می‌آورید، غذا را به ظروف پلاستیکی یا شیشه‌ای با قابلیت مهر و موم انتقال دهید. علاوه بر این، تمیز کردن خرده‌ها و دور انداختن اقلام پوسیده یا قدیمی نیز به آشپزخانه شما کمک می‌کند تا عاری از حشره باشد.

راه دیگر برای دورکردن حشرات و آفات این است که مواد غذایی را قبل از نگهداری آن ها منجمد کنید. به عنوان مثال، می توانید غذاهای خشک شده را به مدت چهار روز در فریزر قرار دهید تا تخم مرغ، لارو یا حشرات موجود در بسته بندی را از بین ببرد.

چگونه حشرات ریز قهوه ای را از انباری دور کنیم

اولین قدم برای خلاص شدن از شر حشرات کوچک در انبار، دور ریختن مواد غذایی آلوده است. حتی اگر فقط چند شپش یا سوسک قهوه ای وجود داشته باشد، احتمالاً تخم های زیادی در انتظار بیرون آمدن هستند که شما نمی توانید آنها را ببینید. سپس کابینت ها و سطوح را با یک پارچه و آب گرم و صابون تمیز کنید.

چند نکته ضروری وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید تا مطمئن شوید که برای همیشه از شر حشرات انبار خلاص می شوید. ابتدا مواد غذایی آلوده را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید، در آن را محکم ببندید و در سطل زباله در فضای باز قرار دهید. همچنین، پس از جارو کشیدن آفات ریز، کیسه آشغال را در سطل زباله بیرون بیندازید.

بهترین راه از بین بردن حشرات ریز قهوه ای در خانه

بهترین راه حل برای جلوگیری از ورود حشرات و تخم گذاری آنها در انبار، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: کک، موریانه، مورچه، سوسک، ساس، موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

منبع: https://leafyplace.com/small-black-bug/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی