حشرات خطرناک برای کودکان

حشرات خطرناک برای کودکان

حشرات خطرناک برای کودکان

به عنوان والدین، شما هر کاری را برای حفظ سلامتی و ایمنی فرزندانتان انجام خواهید داد، پس باید آن‌ها را از هرگونه آسیبی که ممکن است از بیماری هایی مانند نیش حشرات به وجود آید، محافظت کنید.

 

نیشِ هر حشره‌ای قابلیت ایجاد حساسیت در فرزندان شما را دارد. در مراحل پیشرفته، نیش حشرات ممکن است باعث زخم‌های حاد و عفونت‌های پوستی در فرزند شما شود که به دلیل علائم آن‌ها، فرزند شما به هر نحوی احساس ناراحتی می‌کند.

 

بنابراین، چه حشراتی هستند که والدین باید بیشتر توجه کند؟ در ادامه سه نوع نیش حشرات را که ممکن است برای سلامتی فرزندان شما در خانه مضر باشند، بررسی خواهیم کرد:

 

حشرات خطرناک برای کودکان

 

۱. پشه‌ها

 

پشه‌ها بزرگترین حامل بیماری‌های وکتور جهان هستند، مانند مالاریا، دنگی و زیکا. نیش پشه معمولاً سبک و سطحی است، با این حال پوست شما را خارش می‌دهد و دور از ناحیه نیش‌زده قرمزی شکل می‌دهد. یکی از گونه‌های پشه، مانند Aedes Aegypti به تغییرات آب و هوایی وابسته نیست و در ساعات ابتدایی روز به فعالیت خود ادامه می‌دهد و بیماری‌های مرگبار مانند تب دنگی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

بدون شک، نیش پشه در شب نیز برای خواب فرزندان شما مزاحمت ایجاد می کند و باعث مشکل در خواب شبانه فرزندان شما می‌شود. هر والدینی باید از شدت نیش پشه در شب آگاه باشد که به عنوان نشانه‌ای از نرخ آلودگی بالای پشه در محیط خانه‌تان تعریف می‌شود!

 

راهکار سریع: با قرار دادن تور پشه بر روی تخت فرزندانتان و استفاده از محصولات ضد پشه مانند لوسیون، اسپری یا چسب ضد پشه، دستگاه دفع حشرات، فرزندانتان را در طول روز از نیش پشه محافظت کنید.

 

حشرات خطرناک برای کودکان

 

۲. ساس ها

 

ساس ها نسبتاً کوچک و صاف (۵-۶ میلی‌متر) هستند و از توجه هر والدینی که فرزند دارد، فرار نمی‌کنند. ساس نه تنها در چین و چروک تشک و صندلی، بلکه در شکاف‌های نازک و باریک فرش نیز ممکن است باشد. ساس ها در شب تمایل به تغذیه دارند و در حالی که فرزند شما خواب است، او را نیش می‌زنند.

 

حتی اگر نیش ساس دردی به قربانی ندهد، این نیش حشره خون‌خوار را نباید دست کم گرفت. علائم رایجی که بر روی پوست ظاهر می‌شود، شامل خارش، قرمزی و تورم در ناحیه نیش است که در بدترین حالت ممکن است باعث آسیب‌های پوستی مانند آسم و سرخک شود.

 

راهکار سریع: قبل از تصمیم گیری برای تماس با خدمات کنترل آفات نزدیک شما، بسیار توصیه می‌شود که با استفاده از یک مکنده (مثل جاروبرقی)، جاهایی را که به محیط استراحت و بازی فرزند شما تبدیل شده‌اند، مانند تخت و فرش، مرتبا تمیز کنید.

 

 

حشرات خطرناک برای کودکان

 

۳. مورچه‌ها

 

این حشرات کوچک بی‌خطر و نیش نمی‌زنند، اما این عبارت برای یکی از گونه‌های مورچه مانند مورچه آتشین صدق نمی‌کند. نیش مورچه آتشین دارای علائم سوزشی مانند حباب‌هایی روی پوست است که با تورم، درد و خارش شدید همراه است. به طور کلی، شما نمی‌توانید آلودگی مورچه آتشین را در داخل خانه خود پیدا کنید، زیرا این نوع مورچه بیشتر در فضای باز خارج از خانه شما، مانند حیاط و باغ، قرار دارد.

 

راهکار سریع: بسیار توصیه می‌شود که همیشه کفش روی پای فرزندانتان بپوشانید و در هنگام بازی در باغ و حیاط، از درختان و درختچه‌ها فاصله بگیرید تا از نیش مورچه آتشین جلوگیری کنید.

 

بهترین راه حل

بهترین راه حل برای جلوگیری از حشرات خطرناک برای کودکان ، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

 

منبع:

rentokil.co.id

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی