حشرات نامرئی

حشرات نامرئی

حشرات نامرئی که نیش می‌زنند

چهار نوع رایج آنها شامل گال، مایت، شپش، چیگر و پشه هستند. این حشرات می‌توانند علائم مختلفی را ایجاد کنند و مهم است آنها را در اولین فرصت درمان کنید. شما می‌توانید از چندین کرم و لوسیون خارجی برای کشتن حشرات و جلوگیری از گسترش آنها استفاده کنید. آنها از درها و پنجره‌ها وارد خانه می‌شوند.

انواع مختلفی از حشرات نامرئی وجود دارند که می‌توانند نیش بزنند و هر کدام باید به شیوه‌ای متفاوت درمان شوند. شما باید واکنش نیش حشرات را شناسایی کرده و درمان مناسب را استفاده کنید.

گال، مایت، شپش،لارو بالتوری سبز، مایت خارجی، چیگر، مایت موش، مایت پرنده، مایت تریپس، مایت تاج‌خروسی از برخی از این نوع حشرات هستند.

 

شپش

شپش ها حشرات کوچک، پارازیتی هستند که در شرایط زندگی کثیف و پرجمعیت رشد و تکثیر می‌کنند. آنها به خون انسان تغذیه می‌کنند و می‌توانند خارش شدید و آسیب پوستی ایجاد کنند. اگر بدون درمان باقی بمانند، شپش ها می‌توانند منجر به مشکلات جدی تری شوند.

چندین راه حل آسان برای رهایی از شپش وجود دارد، از جمله شستشوی لباس و تختخواب با آب گرم با استفاده از داروهای خارجی.

شپش ها می‌توانند عفونت پوستی به نام بیماری واگابوند را ایجاد کنند. این اتفاق هنگامی رخ می‌دهد که شپش ها از خون تغذیه می‌کنند و مدفوع خود را روی پوست می‌گذارند. مدفوع حاوی سمی است که باعث ضخیم شدن و تغییر رنگ پوست می‌شود.

 

لارو بالتوری سبز

لارو بالتوری سبز کرم‌های میکروسکوپی و حشرات نامرئی هستند که از آفات تغذیه می‌کنند و به گیاهان آسیب می‌زنند. آنها شکارچیان طبیعی بسیاری از گیاهان باغ هستند و می‌توانند در کنترل آنها بسیار مؤثر باشند.

لارو بالتوری سبز نوعی حشره مفید است که ممکن است به انسان نیش بزند. پس از نیش زدن، آنها به شکل دونات خمیده شده و سمی را که به شکار خود تزریق کرده‌اند رها می‌کنند. اگرچه شناخته شده است که آسیب بلندمدتی ایجاد نمی‌کنند، بهتر است از نیش زدن آنها جلوگیری شود.

 

مایت

مایت ها موجودات سفیدرنگ و کوچکی هستند که روی پوست انسان زندگی می‌کنند و باعث بروز بیماری خارش می‌شوند. علائم بیماری خارش ممکن است هفته‌ها یا حتی ماه‌ها طول بکشد، بنابراین مهم است به آنچه باید جستجو کنید آگاه باشید. اگر فکر می‌کنید که یک حشره نامرئی شما را نیش زده است، بلافاصله به دکتر مراجعه کنید.

 

علاوه بر این، خارش یک عفونت پوستی با مایت‌ها است. این موجودات کوچک هستند و هشت پا دارند. آنها به پوست متصل شده و از خون تغذیه می‌کنند. علائم عفونت خارش شامل خارش شدید و حضور مایت‌های بالغ و تخم آنها زیر پوست هستند.

 

مایت موش و مایت پرنده

مایت فأر و مایت پرنده دو نوع مایت پارازیتی هستند که از خون تغذیه می‌کنند. آنها در نزدیکی میزبانان خود، موش و پرنده، پیدا می‌شوند. اگر پس از حذف لانه‌هایشان، از بین نرفته باشند، به انسان‌ها نیز حمله خواهند کرد تا خون بخورند.

مایت موش و مایت پرنده به قدری کوچک هستند که با چشم غیرمسلح سخت است دیده شوند. این آفات در محیط‌های گرم و مرطوب دوست دارند زندگی کنند، بنابراین اغلب در خانه‌ها و محل های کار که فعالیت زیادی وجود دارد، پیدا می‌شوند.

آنها می‌توانند به انسان‌ها و حیوانات خانگی نیز حمله کنند و علائم تحریک و ناراحتی را به وجود بیاورند. خوشبختانه، راه‌حل‌های آسانی برای رهایی از مایت موش و مایت پرنده وجود دارد.

 

تریپس

تریپس ها حشرات نامرئی هستند که به طول یک پنجم اینچ می‌رسند. اگرچه ممکن است با چشم غیرمسلح قابل رؤیت نباشند، اما می‌توانند به گیاهان، میوه‌ها و سبزیجات آسیب بزنند. راه‌حل‌هایی برای رهایی از تریپس وجود دارد، از جمله روش‌های آلی و سموم شیمیایی.

حشرات کوچک زرد رنگ در باغچه شما که ممکن است به شما نیز حمله کنند. این حشرات، تریپس نامیده می‌شوند و با دهان خود به پوست نفوذ کرده و بررسی می‌کنند که آیا غذای آن هستید یا خیر. اگر متوجه شوند که شما ماده گیاهی نیستید، از شما فرو خواهند رفت و به جای دیگری حمله خواهند کرد. می‌تواند علائم لکه‌هایی شبیه به آسیب‌های پوستی ایجاد کند.

 

راه‌حل برای حشرات نامرئی نیش‌زن

چندین راه‌حل برای حشرات نامرئی نیش‌زن وجود دارد:

  • تمیز بودن در داخل و خارج از خانه.
  • کنترل سطح رطوبت در داخل و اطراف خانه.
  • حفظ بهداشت شخصی خوب و رعایت بهداشت شخصی با استحمام منظم.
  • جلوگیری از انباشت لباس‌های کثیف و لباس‌شویی به محض امکان.
  • استفاده از دستگاه دفع حشرات.

 

زمین دیاتومه‌ای (DE)

زمین دیاتومه‌ای یک پودر طبیعی، سفید چکه‌ای از موجودات آبزیان فسیلی شده به نام دیاتوم است. این پودر را معمولاً به عنوان کشنده حشرات شناخته می‌شود. هنگام استفاده به عنوان گرد و غبار یا اسپری، حشرات را در تماس با خود، خشک و کشته می‌کند.

 

در ابتدا و قبل از هر چیز، زمین دیاتومه‌ای یک پودر است که در صنایع مختلف برای سال‌ها استفاده شده است. شما می‌توانید آن را در فرآوری غذا، محصولات مراقبت از پوست و حتی کشنده حشرات پیدا کنید. علاوه بر این، زمین دیاتومه‌ای به انسان‌ها و حشرات چندین فواید دیگر نیز دارد.

 

شما می‌توانید از این پودر ریز داخل و خارج از خانه برای کشتن حشرات به صورت خوراکی یا خشک شده در عرض 48 ساعت استفاده کنید. زمین دیاتومه‌ای یک محصول طبیعی، موثر در برابر حشرات خزنده و پروازی و ایمن برای استفاده است.

 

تمیز کننده‌های آنزیمی

تمیز کننده‌های آنزیمی تمیز کننده‌های غیرسمی هستند که لکه‌های حیوانات خانگی و بوی بد ادرار گربه و سگ را حذف می‌کنند. تمیز کننده‌های آنزیمی پروتئین‌های موجود در ادرار را تجزیه می‌کنند، که به آنها اجازه می‌دهد به راحتی از سطوح حذف شوند.

 

اگرچه کشتار حشرات همیشه بهترین راه‌حل نیست، اما تمیز کننده‌های آنزیمی می‌تواند به موفقیت در کنترل آفات منجر شود. حشرات، شپش و عفونت پوستی همگی دارای پوستی هستند که به عنوان پوسته محافظ عمل می‌کند. تمیز کننده‌های آنزیمی می‌توانند این پوسته را شکست داده و حشرات را از بین ببرند.

 

بوراکس و اسید بوریک

اسید بوریک یک نمک و ترکیب بور است که همچنین در آرایشی، رنگ و محصولات خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده می‌تواند در کشتن حشرات حشرات نامرئی موثر باشد.

 

بوراکس و اسید بوریک به طور موثر حشرات نامرئی مانند شپش خانگی را کشت می‌کنند. شپش خانگی علائم آسم و حساسیت را به وجود می‌آورند، بنابراین استفاده از بوراکس یا اسید بوریک می‌تواند به کاهش تعداد آنها و بهبود کیفیت هوای خانه شما کمک کند. همچنین، شما می‌توانید از روش‌های دیگر مانند لیسترین، آمونیاک و روغن‌های اساسی نیز استفاده کنید.

 

نتیجه گیری

بسیاری از انواع حشرات نیش زن برای انسان‌ها خطرناک هستند. برای شناسایی این حشرات و محافظت از خودتان در برابر آنها، بسیار مهم است. پس بهتر است به دنبال بهترین راه حل باشید.

 

بهترین راه حل

بهترین راه حل برای جلوگیری از ورود حشرات، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

 

منبع:

pestkeen.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی