خلاص شدن از شر عنکبوت ها

خلاص شدن از شر عنکبوت ها

ما عاشق فواید عنکبوت ها در باغ هایمان هستیم، اما تمایل کمتری به عنکبوت های داخل خانه داریم. با دنبال کردن این مراحل آسان، هجوم عنکبوت ها را از بین ببرید – و آنها را برای همیشه دور نگه دارید.

می توانید سعی کنید روی این واقعیت تمرکز کنید که عنکبوت ها می توانند برای خانه و باغ مفید باشند، زیرا آنها حشرات دیگری را می خورند که در غیر این صورت ممکن است مشکل ساز شود. اما برای بسیاری، این نکته باعث نمیشود با خیال راحت سر روی بالش بگذارند، زمانی که می‌دانند تعداد زیادی عنکبوت در زیر سقف خانه اشان وجود دارد.

خوشبختانه، روش‌های زیادی برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها وجود دارد که از روش‌های کاملاً طبیعی تا مملو از مواد شیمیایی را شامل می‌شود. اگرچه عنکبوت‌ها آفاتی هستند که بدون مبارزه از بین نمی‌روند، اما ارزش آن را دارد که تکنیک ذکر شده در زیر را امتحان کنید. اگر بخت با شما یار باشد، می توانید از شر عنکبوت ها خلاص شوید و زحمت های سمپاشی را به جان نخرید.

6 گام برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها

مانند سایر آفاتی که وارد خانه‌های ما می‌شوند، خلاص شدن از شر عنکبوت ها فرآیندی چند جانبه است که شامل از بین بردن تخم‌ها و بالغ‌ها، و سپس انجام هر کاری که می‌توانیم برای جلوگیری از بازگشت آن‌ها به خانه است. این مراحل را با دقت دنبال کنید تا خانه خود را از شر عنکبوت خلاص کنید.

مرحله 1: خانه خود را از بالا به پایین جاروبرقی بکشید.

اگر عنکبوت‌ ها را در خانه دیدید، مطمئن باشید کیسه‌های تخم‌شان را در تاریک‌ترین شکاف‌های خانه شما پنهان کرده‌اند. اول از همه: کل خانه را از بالا به پایین، از جمله زیر مبل اتاق نشیمن تا گوشه های کمد جارو برقی بکشید. در حین حرکت، تار عنکبوت یا عنکبوتی که با آن برخورد می کنید از بین ببرید و به سرعت کیسه جاروبرقی را دور بریزید.

مرحله 2: خانه خود را تبدیل به جایی نامناسب برای عنکبوت ها کنید.

هدف بعدی شما این است که در وهله اول از ورود عنکبوت ها به خانه خود جلوگیری کنید. شما قبلاً می دانید که نور حشرات را جذب می کند و عنکبوت ها مستثنی نیستند. بنابراین فقط خاموش کردن برخی از نورهای فضای باز یا تعویض لامپ های معمولی با لامپ های بخار سدیم زرد کمک می کند. همچنین وسایل غیر ضروری را از محیط خانه خود حذف کنید. از آنجایی که عنکبوت ها جذب گرما و سرپناه می شوند، چیزهایی مانند انبوه برگ ها و پشته های هیزم بهتر است از خانه دور نگه داشته شوند.

مرحله 3: از تله ها برای شناسایی مناطق احتمالی هجوم عنکبوت استفاده کنید.

به داخل برگردید، ده ها تله چسبناک را در سراسر محل سکونت خود قرار دهید.این مربع ها به تنهایی نمی توانند مشکل را از بین ببرند – به این دلیل که حاوی هیچ گونه آفت کشی نیستند – آنها با رایحه ی فریبنده عنکبوت آغشته شده اند. این بدان معناست که بر اساس تله‌هایی که بیشترین فعالیت را دارند، می‌توانید تشخیص دهید که کدام اتاق‌ها آسیب‌پذیرتر هستند و مطابق آن پیش بروید.

مرحله 4: آفت کش های غیر سمی را تجویز کنید.

گام بعدی این است که منطقه یا مناطق مشکل را با قاتل عنکبوت انتخابی خود برطرف کنید. آفت‌کش‌های طبیعی و غیرسمی ترجیح داده می‌شوند، به‌ویژه در خانه‌هایی که حیوانات خانگی و کودکان وجود دارند. مهم نیست که کدام محصول را انتخاب می کنید، برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها محلول را بیش از یک بار استفاده کنید، زیرا این آفت کش ها فقط در تماس مستقیم عمل می کنند. دستورالعمل های سازنده را به دقت دنبال کنید.

مرحله 5: از دافع عنکبوت خانگی استفاده کنید.

پس از استفاده از یک آفت کش، یک دافع عنکبوت را درست کنید. ساختن دافع آسان است، زیرا تصور می شود بسیاری از روغن های ضروری – از جمله رزماری، اسطوخودوس، مرکبات و نعناع فلفلی موثر هستند.

در یک بطری اسپری، موارد زیر را مخلوط کنید:

پنج تا هفت قطره اسانس

 دو فنجان آب

 یک قطره صابون ظرفشویی

اکنون هر منطقه ای را که ممکن است عنکبوت به طور بالقوه وارد خانه شما شود، بپاشید – به عنوان مثال، قاب پنجره ها یا شکاف های اطراف درهای بیرونی.برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها ممکن است کمی آزمون و خطا کنید تا بفهمید چه چیزی بهتر عمل می کند.

مرحله 6: برای جلوگیری از ورود مجدد عنکبوت ها، تمام دهانه ها را ببندید.

مرحله آخر این است که تمام دهانه های خانه خود را ببندید، خواه شکافی در فونداسیون باشد یا یک پنجره کششی. و از آنجایی که عنکبوت‌ها می‌توانند به صورت مخفیانه از سوراخ‌های کوچک عبور کنند، قرار دادن صفحه‌های مشبک داخل دریچه‌ها به هیچ وجه زیاده‌روی نیست.

تا زمانی که راهی برای ورود عنکبوت ها به خانه وجود دارد، هرگز نمی توانید واقعاً مشکل را حل شده در نظر بگیرید. دور کردن عنکبوت ها یکی از دلایل خوب برای مهر و موم کردن خانه شما است، بنابراین ارزش زحمت و هزینه را دارد.

 

خلاص شدن از شر عنکبوت ها

 

افکار نهایی

برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها این مراحل را با دقت دنبال کنید. با یک جاروبرقی کامل شروع کنید، حتما به دنبال تخم عنکبوت و همچنین عنکبوت های بالغ باشید. عادت کنید چراغ‌های فضای باز را خاموش کنید و برگ‌ها و سایر موادی را که می‌توانند خانه‌ای برای عنکبوت‌ها یا طعمه‌هایشان ایجاد کنند، تمیز کنید. از تله های چسبنده برای شناسایی مناطق آلوده استفاده کنید.

بهترین راه حل

بهترین راه حل برای خلاص شدن از شر عنکبوت ها دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: سوسک، ساس، پشه، مگس، مورچه، مارمولک، و حتی جانوران موذی مثل موش را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

 

منبع:

وبسایت bobvila

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی