سوسک آلمانی یا [سوسک کابینت] چیست + بهترین راه دفع فوری

سوسک کابینت

رایج‌ترین نقطه برای مشاهده سوسک خانگی در آشپزخانه و کابینت است، این سوسک ها که به سوسک کابینت یا سوسک آلمانی مشهور هستند، به شدت آزار دهنده بوده و دفع و از بین بردن آن نسبت به دیگران انواع این حشره کمی مشکل تر است. در ادامه قصد داریم شما را با سوسک ریز کابینت آشنا کنیم، و بهترین راه دفع سوسک آشپزخانه را معرفی کنیم، پس همراه ما باشید : 

سوسک آلمانی – سوسک کابینت 

مهمترین نشانه سوسک کابینت (به انگلیسی  Blattella germanica) ریز تر بودن جثه آنها در مقایسه با دیگر انواع است، محل زندگی این نوع در فاضلاب است اما به محض ورود به آشپزخانه اغلب در درز کابینت و شکاف ها تجمع می‌کنند، زیرا در آشپزخانه می توانند خوراکی های لذیذ بیابند، این سوسک ها اغلب شب ها بیرون آمده و بسیار آزار دهنده است ، چرا که از روی ظروف آشپزخانه عبور کرده و شما را مجبور میکند، مدام ظروف را آبکشی نمایید. 

این سوسک ها به سرعت تکثیر میشوند، بنابراین باید فورا برای از بین بردن آنها اقدام جدی انجام دهید، در غیر این صورت در مدت زمانی کوتاه تمام درز و شکاف های کابینت پر از سوسک خواهد شد. 

بهترین راه فوری برای دفع سوسک کابینت یا سوسک آلمانی، نصب دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است. این دستگاه بدون سم و بدون بو، و فقط با تولید صدای فراصوت همه درزها و شکاف های کابینت را پاکسازی کرده و با اختلال در زندگی این حشرات آنها را مجبور می کند که محیط را ترک کنند.

عکس سوسک آلمانی – کابینت

در ادامه می توانید عکس سوسک المانی و عکس سوسک کابینت را مشاهده کنید :

 

روشهای دفع سوسک زیر کابینت در آشپزخانه  – سوسک آلمانی 

برای دفع و از بین بردن این موجود از آشپزخانه روش‌های مختلفی وجود دارد، که در ادامه به ترتیب اولویت به آنها می پردازیم : 

دستگاه دفع حشرات 

دفع سوسک کابینت

بهترین راه دفع سوسک کابینت یا سوسک آلمانی استفاده از دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است. این دستگاه آخرین تکنولوژی دفع حشرات به روش فراصوت است. که بدون استفاده از هیچ نوع سمی و کاملا ایمن هر نوع سوسک، حشره و جانور موذی را از بین می برد. این دستگاه با تولید صدای فراصوت و تاثیر مستقیم بر شنوایی این حشرات، روند زندگی را برای آنها مشکل تر کرده، و باعث میشود از محیط فرار کنند. این دستگاه تضمینی و دائمی است و می تواند تا سالهای سال مانند روز اول عمل کند. برای اطلاعات بیشتر صفحه قیمت دستگاه دفع حشرات را مطالعه کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فروش دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با شماره تماس : 📞02146110601📞 در ارتباط باشید.

سم پاشی 

تجربه نشان داده ، سم پاشی برای این حشرات موثر نبوده و توانایی از بین بردن کامل آنها را نداشته و حتی ممکن است باعث افزایش جمعیت آنها شود. علاوه بر این سمپاشی روش خطرناکی است که می تواند برای کودکان و سالمندان مضر بوده و بر روی سیستم صوتی افراد تاثیر منفی داشته باشد. از طرف دیگر به سبب زیاده روی در استفاده از سم ها، بدن سوسکها نسبت به سمها مقاوم شده و تاثیر قبل را ندارد.

برای اطلاعات بیشتر عدد 10 به 50009696 اس ام اس کنید. تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

استفاده از محلول آب و صابون 

یکی از نقاط ضعف سوسک ها محلول هایی است که بوی زیادی دارد. این کار آنها را فراری می دهد. بنابراین می توانید از محلول آب و صابون برای فراری دادن سوسک ها استفاده کنید. این محلول را تهیه کرده و در تمام  نقاط کابینت و درزها و زیر کابینت اسپری کنید، این محلول اگر در جای درست اسپری شود، می تواند باعث از بین رفتن این موجودات شود.

عوارض و مشکلات سوسک های ریز کابینت ام دی اف

وجود این حشره یا سوسک ریز در آشپزخانه می تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد، زیرا این سوسک ها از فاضلاب وارد شده و بیماریهای بسیاری را با خود به همراه می ‌آورند، از عوارض وجود این سوسک ها می توانیم به این موارد اشاره کنیم  : 

  • آلرژی
  • مسمومیت غذایی
  • آسم و تنگی نفس

لازم به ذکر است که پوشش خارجی تخم سوسک پس از تجزیه به شکل ذرات کوچکی درآمده، این ذرات در هوا آزاد هستند و می توانند از طریق تنفس وارد بدن انسان شوند.

به نقل از https://entnemdept.ufl.edu/creatures/urban/roaches/german.htm سوسک‌های آلمانی با مدفوع و ترشحات دفاعی خود غذا یا محصولات غذایی را نابود می‌کنند، اغلب ارگانیسم‌های بیماری‌زا را در خود جای می‌دهند، و ممکن است واکنش‌های آلرژیک شدید ایجاد کنند، و در هجوم‌های بسیار شدید گزارش شده است که انسان را گاز می‌گیرند و از باقی مانده‌های غذا روی صورت انسان‌های در خواب تغذیه می‌کنند. علاوه بر این، برخی از دانشمندان پیشنهاد می‌کنند که هجوم سوسک‌های آلمانی ممکن است باعث استرس روانی انسان شود. به عنوان مثال، افرادی که خانه‌های آلوده به این سوسک دارند، شب‌ها از ترس مواجه شدن با سوسک از آشپزخانه دوری می‌کنند.

جلوگیری از سوسک آلمانی 

برای پیشگیری از ورود این نوع حشره نکات زیر را مد نظر قرار دهید : 

  • بهداشت را رعایت کنید و از تجمع زباله پرهیز کنید.
  • از انباشت خرده نان پرهیز کنید. 
  • ظروف کثیف و چرب در آشپزخانه می تواند احتمال تجمع سوسک را افزایش دهد.
  • تعمیر شیر آب ، یک راه جلوگیری از رطوبت در کابینت است، زیرا این سوسک ها جذب رطوبت شده و با نبود آب محل را ترک می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی