10 نکته برای دور نگه داشتن آفات

دور نگه داشتن آفات

آفاتی مانند سوسک‌ها، عنکبوت‌ها، مورچه‌ها و موریانه‌ها نه تنها به اموال شما آسیب می‌رسانند، بلکه باعث گسترش عفونت‌ها نیز می‌شوند. یکی از راه های از بین بردن این آفات تماس با خدمات کنترل آفات است. اما قبل از شروع و رزرو خدمات کنترل آفات، این 10 نکته و ترفند برتر دور نگه داشتن آفات را امتحان کنید تا از آفات جلوگیری کنید و خانه خود را تمیز و عاری از بیماری نگه دارید.

 

10 نکته برای دور نگه داشتن آفات

    1. آشپزخانه را تمیز نگه دارید

آفات در فضای کثیف و مرطوب رشد می کنند. برای دور نگه داشتن آفات ، پیشخوان آشپزخانه، قفسه ها، اجاق گاز و کشوها را تمیز نگه دارید. آنها را به طور مرتب با یک ضد عفونی کننده پاک کنید. همچنین اگر خرده های غذا در محیط باشد، حشرات بیشتری را جذب می کند.

این نکته ممکن است برای دور نگه داشتن آفات کافی نباشد، اما مطمئناً تعداد آفات را در خانه شما کاهش می دهد. نظافت پس از کنترل آفات نیز برای اطمینان از اینکه خانه شما به زودی آلوده نمی شود بسیار مهم است.

 

دور نگه داشتن آفات

 

    2. حمام را تمیز نگه دارید

حمام های خود را تمیز و خشک نگه دارید. با استفاده از یک پاک کننده، توالت را هر روز تمیز کنید.

سینک ظرفشویی را حداقل یک بار در هفته با یک پاک کننده سنگین بشویید. پرده حمام را خشک نگه دارید. مطمئن شوید که زهکشی با ذرات مو و صابون مسدود نشده باشد و همیشه پوشیده باشد. این اقدامات کوچک حمام را برای مدت طولانی تری بهداشتی و عاری از آفت نگه می دارد.

 

    3. آب راکد را دور بریزید

آفاتی مانند پشه ها در آب های راکد رشد می کنند. مطمئن شوید که زهکش‌های بیرون از خانه‌تان را تمیز می‌کنید، زیرا آب کثیف راکد در زهکش‌ها می‌تواند باعث بیماری‌های منتقله از پشه مانند تب دنگی و مالاریا شود. سطل های حمام خود را زمانی که استفاده نمی کنید خشک نگه دارید. در مورد ظروف آشپزخانه هم همینطور. اطمینان حاصل کنید که هیچ آب راکدی در نزدیکی یا در خانه شما وجود ندارد.

 

    4. میوه ها و سبزیجات را برای مدت طولانی بیرون نگذارید

میوه ها و سبزیجات وقتی بیش از حد رسیده باشند، مگس ها و سایر حشرات را جذب می کنند. از نگهداری میوه های رسیده به مدت طولانی خارج از یخچال خودداری کنید. در حالی که برخی از آفات مانند مگسِ میوه بی ضرر هستند، میوه های بیش از حد رسیده و پوسیده می توانند آفات بزرگتری مانند مگسِ خانگی، مورچه ها و سوسک ها را جذب کنند که از بین بردن آنها دشوار است.

 

    5. زباله ها را مرتباً دور بریزید

ما اغلب تعجب می کنیم که چگونه آشپزخانه را بعد از از بین بردن آفات تمیز کنیم، اما این کار نسبتاً ساده است و دفع زباله وظیفه‌ی کلیدی است. در حالت ایده آل، زباله ها باید هر روز دفع شوند. تجمع زباله می تواند منجر به پیدا شدن موش ها، جوندگان و سوسک ها شود. این می تواند منجر به گسترش بیماری ها شود، به خصوص اگر حیوانات خانگی و بچه های کوچک در خانه داشته باشید.

 

دور نگه داشتن آفات

 

    6. باغ خود را حفظ کنید

اگر یک باغ یا حیاط چمن دار دارید، حتما حفره ها یا گودال هایی را که آب در آن جمع می‌شود، پر کنید. اگر در باغ، حوض یا آبنما دارید، آن را مرتب تمیز کنید. همچنین، گیاهان را به طور منظم هرس کنید. باغ خود را مرتب و تمیز نگه دارید تا از آفات ناخواسته مانند پشه، موش و مورچه جلوگیری کنید.

 

    7. وسایل حیاط را بیرون نگه دارید

اگر یک باغ یا حیاط چمن دار دارید، به احتمال زیاد ممکن است کفش، سطل و سایر اشیایی که به طور خاص برای باغبانی در نظر گرفته شده اند داشته باشید. این اشیاء را در فضای باز نگه دارید و سعی کنید قبل از تمیز کردن کامل، آنها را داخل منزل نیاورید.

این به این دلیل است که آوردن آنها ممکن است ناخودآگاه بسیاری از آفات را وارد خانه کند. همین امر در مورد اسباب‌بازی‌هایی مانند ماشین‌های باتری‌دار، دوچرخه‌ها و غیره که بچه‌های شما ممکن است در فضای باز از آنها استفاده کنند، صدق می‌کند. آنها را در گاراژ یا هر منطقه بیرونی دیگری محفوظ نگه دارید و از فرزندان خود بخواهید آنها را به داخل خانه نیاورند.

 

دور نگه داشتن آفات

 

    8. شبکه های روی پنجره را تعمیر کنید

برای دور نگه داشتن آفات ، مانند مگس خانگی، پشه، عنکبوت و سوسک های بزرگ، روی پنجره های خود توری نصب کنید. این توری ها نه تنها به تهویه هوا کمک می کنند بلکه از ورود آفات نیز جلوگیری می کنند. این یک راه بسیار موثر برای دور نگه داشتن آفات از خانه شما است.

همچنین در صورت شکستگی شیشه پنجره، هر چه زودتر آن را تعمیر کنید تا از ورود حشرات جلوگیری شود. تمام درهای خانه را نیز بررسی کنید و در صورت لزوم تعمیراتی را انجام دهید تا اقدامات خود موثرتر باشد.

 

دور نگه داشتن آفات

 

    9. چیزهایی را که نیاز ندارید دور بریزید

یک نکته مهم برای دور نگه داشتن آفات این است که خانه خود را شلوغ نکنید. اگر جعبه های استفاده نشده ای دارید که در اطراف خانه قرار دارند و گرد و غبار را جمع می کنند، یا اسباب بازی هایی دارید که فرزندانتان دیگر نیاز ندارند، آنها را دور بریزید. این اقلام حشرات و میکروب ها را جذب می کنند.

هر وسیله‌ی قدیمی را بفروشید یا دور بیندازید، از جمله کالسکه کودک، کفش، مواد بسته بندی، کیسه های پلاستیکی، چمدان پاره شده و غیره. اگر شک دارید که چیزی را دور بیندازید یا نه، از خود بپرسید: آیا از این کالا استفاده خواهم کرد؟ در سه ماه آینده چطور؟ اگر پاسخ منفی است، وقت آن است که آن را کنار بگذارید!

 

دور نگه داشتن آفات

   

    10. دستگاه دفع حشرات

بهترین راه حل برای دور نگه داشتن آفات ، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

 

منبع:

urbancompany.com

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی