10 واقعیت جالب راجع به سوسک ها

10 واقعیت جالب راجع به سوسک ها

بیایید 10 واقعیت جالب راجع به سوسک ها یاد بگیریم. بیشتر صاحبان خانه از خطرات بهداشتی و ایمنی مرتبط با هجوم سوسک‌ها، از جمله آلرژی‌ها و آسم ناشی از آلرژن‌های سوسک و میکروب‌ها و باکتری‌هایی که شناخته شده‌اند، آگاه هستند.

چیزی که ممکن است چندان شناخته شده نباشد، این واقعیت است که سوسک ها آفت بسیار جالب و انعطاف پذیری هستند که رفتارهای بسیار عجیبی از خود نشان می دهند و تاکتیک های جالبی برای بقا دارند. به عنوان مثال، سوسک‌ها 75 درصد از زمان خود را به استراحت می‌گذرانند و می‌توانند دمایی تا 0 درجه سانتی گراد را تحمل کنند!

 

10 واقعیت جالب راجع به سوسک ها

 

10 واقعیت جالب راجع به سوسک ها

1.) یک سوسک می تواند یک هفته بدون سر زندگی کند.

به دلیل باز بودن سیستم گردش خون و این واقعیت که آنها از سوراخ های کوچک در هر یک از بخش های بدن خود تنفس می کنند، برای تنفس به دهان یا سر وابسته نیستند. سوسک فقط به این دلیل می میرد که بدون دهان نمی تواند آب بنوشد و از تشنگی می میرد.

2.) سوسک می تواند نفس خود را به مدت 40 دقیقه نگه دارد.

این آفات حتی می توانند در زیر آب به مدت نیم ساعت زنده بمانند. آنها اغلب نفس خود را حبس می کنند تا از دست دادن آب بدن خود را تنظیم کنند.

3.) آنها می توانند تا سه مایل در یک ساعت بدوند.

در حالی که این یک توانایی ورزشی چشمگیر به نظر می رسد، معنای واقعی آن این است که آنها می توانند میکروب ها و باکتری ها را به سرعت در سراسر خانه پخش کنند.

4) سوسک های آلمانی تازه متولد شده در کمتر از 36 روز بالغ می شوند.

در واقع، سوسک آلمانی رایج ترین سوسک است و در شیوع بیماری و واکنش های آلرژیک در بسیاری از افراد نقش دارد.

5.) یک بچه سوسک یک روزه می تواند تقریباً به سرعت والدینش بدود.

جهت اطلاع، این نوزادان به اندازه یک ذره گرد و غبار هستند! بنابراین، نه تنها سریع هستند، بلکه گریزان نیز هستند که ترکیبی خطرناک برای آفتی است که عامل انتقال بیماری های مختلف است.

6.) سوسک آمریکایی به الکل علاقه نشان داده است.

مانند سایر آفات، این گونه سوسک به سمت برخی نوشیدنی های الکلی، به ویژه آبجو کشیده می شود. آنها به احتمال زیاد توسط رازک و شکر موجود در نوشیدنی جذب می شوند.

7.) بزرگترین سوسک جهان 15 سانتی متر طول دارد.

این گونه فقط در آمریکای جنوبی یافت می شود و دارای طول بال های 30 سانتی متری است. جهت اطلاع، اندازه سوسک های متوسط ​​می تواند از 1 تا 5 سانتی متر متفاوت باشد.

8.) سوسک ها واقعا پیر هستند.

اعتقاد بر این است که سوسک ها بیش از 280 میلیون سال پیش در دوران کربونیفر به وجود آمدند.

9.) بیش از 4000 گونه مختلف سوسک در سراسر جهان وجود دارد.

رایج ترین گونه سوسک آلمانی است. از دیگر سوسک‌های موجود در آمریکا می‌توان به سوسک‌های قهوه‌ای، سوسک آمریکایی و سوسک شرقی اشاره کرد.

10.) سوسک ها می توانند یک ماه بدون غذا زندگی کنند.

سوسک ها می توانند برای مدت طولانی بدون رزق و روزی زندگی کنند زیرا آنها حشرات خونسردی هستند. با این حال، آنها فقط یک هفته بدون آب می توانند زنده بمانند، به همین دلیل است که معمولاً در مناطق مرطوب یا با رطوبت بالا در اطراف خانه مانند زیرزمین و حمام یافت می شوند.

این حقایق ثابت می کند که سوسک ها برخی از سازگارترین موجودات روی زمین هستند که این موضوع کنترل و از بین بردن هجوم سوسک ها را دشوارتر می کند.

برای خلاص شدن از شر سوسک ها در خانه، متخصصان توصیه می کنند که مواد غذایی را در بسته بندی و به درستی نگهداری کنید، به خصوص در آشپزخانه که باید هر روز تمیز شود تا از تجمع خرده ها و زباله ها جلوگیری شود. زباله ها باید به طور منظم دفع شوند و در ظروف در بسته نگهداری شوند.

صاحبان خانه باید تمام شکاف ها و سوراخ های خانه ها، از جمله نقاط ورودی تاسیسات و لوله ها، جستجو کرده و مهر و موم کنند، زیرا این ها می توانند به عنوان ورودی برای آفت عمل کنند. علاوه بر این، زیرزمین ها و فضاهای خزنده باید دارای تهویه باشند و به خوبی خشک نگه داشته شوند.

کنترل و مدیریت سوسک به دلایل بهداشتی و ایمنی مهم است. اگر به هجوم سوسک مشکوک هستید، بهتر است چند دستگاه دفع حشرات در منزل خود نصب کنید. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با استفاده از فراصوت محیط خانه شما را برای سوسک ها تبدیل به محیطی نا امن می کند. در طی کمتر از یک ماه، با اشباع شدن محیط از فراصوت، خانه شما برای تمام حشرات موذی ورود ممنوع خواهد بود.

منبع:

وبسایت Pest World

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی