حیوانات یا جانوران بیابانی

جانوران بیابانی

بیابان ها محل زندگی بسیاری از حشرات عجیب و غریب هستند. از جمله جانوران بیابانی که از حشرات تغذیه می کنند، عقرب ها و عنکبوت ها هستند. آشنایی با حیوانات با جانوران بیابانی خالی از لطف نیست! در ادامه مهمترین جانوران یا حیوانات بیابان را معرفی خواهیم کرد.

عنکبوت

عقرب

   عنکبوت بیوه سیاه در بسیاری از مکان ها در بیابان و در خانه یافت می شود. این عنکبوتی است که باید از آن دوری کرد. در صورتی که این عنکبوت شما را نیش زد باید فورا به پزشک مراجعه کنید. واکنش بدن هر فرد نسبت به نیش این عنکبوت متفاوت است.

رُتِیل

رتیل، ترسناک‌ترین عضو خانواده عنکبوت‌ ها و بزرگ‌ترین حشره در بیابان است. طول بدن آن‌ها ۲ اینچ و پهنای آن‌ها ۳ اینچ یا کمی بیشتر است. آن‌ها بسیار خشونت آمیز به نظر می‌رسند، اما تنها در ظاهرشان است. آن‌ها می‌توانند شما را نیش بزنند، اما شدت آن در حد نیش زنبور است. آن‌ها فقط برای پوشش ورودی مخفیگاه های زیرزمینی خود تار ایجاد می‌کنند.

رتیل
رتیل

عقرب پنجه سیاه

این گونه در ایالات متحده بیشتر در شمال غربی کالیفرنیا، آریزونا، نوادا جنوبی، یوتا و ایداهو زندگی می‌کند. آن‌ها در ظاهر شبیه به عقرب مودار هستند با این تفاوت که پنجه های آن‌ها سیاه هستند.

عقرب‌ها می‌توانند با استفاده از یک لامپ فلورسنت مشخص شوند. احتمالا از تعداد بسیار زیاد عقرب‌های پیدا شده با استفاده از این روش تعجب خواهید کرد.

عقرب مودار

عقرب مودار نسبت به عقرب بارک (که در اینجا نشان داده نشده است) خویشاوند نزدیکی است. عقرب مودار و عقرب بارک جزو جانوران بیابانی هستند. عقرب مودار رنگ تیره روی پشت و بدنه‌ای زرد روشن دارد، اما عقرب بارک یکدست زرد روشن است. عقرب بارک بسیار سمی است، در حالی که عقرب مودار کمتر سمی است. این به این معنی نیست که نیش خوردن از آنها بی خطر است.

عقرب باد یا عقرب شتری

این موجود بیش از ۳ اینچ طول دارد و بسیار سریع است. نمی‌تواند شما را نیش کند، اما می‌تواند شما را گاز بگیرد. این ممکن است دردآور باشد و حتی تبدیل به عفونت شود. عقرب های باد به نظر خطرناک می‌رسند، اما در واقع بسیار مفید هستند. ما این یکی را برای بیش از ۲۰ دقیقه در حال خوردن پروانه‌ها تماشا کردیم و به قدری چاق شد که به سختی می‌توانست حرکت کند. آن‌ها دارای پنجره‌های بسیار قوی هستند که از آنها برای گیر انداختن حشرات استفاده می‌کنند و سپس طعمه را به دو نیم تقسیم می‌کنند.

عنکبوت خرچنگی

این عنکبوت در نزدیکی رودخانه کلرادو در سمت آریزونا در Martinez Lake عکاسی شده است. حدود ۲ و ۳/۴ اینچ پهنای بدن (از نوک پا تا نوک پا) دارد و می‌تواند تا ۳ اینچ پهنای بدن داشته باشد. این عنکبوت‌ها روی دیوار یا سقف دیده می‌شوند و معمولاً فقط در شب بیرون می‌آیند. برای انسان خطری ندارد، اما زخم آن دردآور است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فروش دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با شماره تماس : 📞02146110601📞 در ارتباط باشید.

عنکبوت منزوی قهوه ای

نوع خاصی از زخم عنکبوت منزوی به نام نکروزیسم شناخته شده است. این به این معنی است که زخم باعث آسیب شدید به پوست و بافت اطراف می‌شود و باعث تشکیل یک زخم باز بزرگ می‌شود که برای بهبود آن زمان زیادی لازم است. در برخی موارد، اثرات سیستمیک (مانند سردرد، تهوع، درد شکم، سفت شدن مفاصل و / یا تب) نیز گزارش شده است.

در امان ماندن از جانوران بیابان

اگر در مناطق بیابانی زندگی می کنید، بهترین راه حل برای جلوگیری از ورود جانوران بیابانی مانند عقرب و عنکبوت، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

برای اطلاعات بیشتر عدد 10 به 50009696 اس ام اس کنید. تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

منبع:

in-the-desert.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی