جانوران بیابانی

جانوران بیابانی

بیابان ها محل زندگی بسیاری از حشرات عجیب و غریب هستند. از جمله جانوران بیابانی که از حشرات تغذیه می کنند، عقرب ها و عنکبوت ها هستند.

جانوران بیابانی : عقرب ها و عنکبوت ها

 

جانوران بیابانی

 

رُتِیل

رتیل، ترسناک‌ترین عضو خانواده عنکبوت‌ ها و بزرگ‌ترین حشره در بیابان است. طول بدن آن‌ها ۲ اینچ و پهنای آن‌ها ۳ اینچ یا کمی بیشتر است. آن‌ها بسیار خشونت آمیز به نظر می‌رسند، اما تنها در ظاهرشان است. آن‌ها می‌توانند شما را نیش بزنند، اما شدت آن در حد نیش زنبور است. آن‌ها فقط برای پوشش ورودی مخفیگاه های زیرزمینی خود تار ایجاد می‌کنند.

 

 

 

 

جانوران بیابانی

 

عنکبوت‌ بیوه

عنکبوت بیوه در بسیاری از مناطق بیابانی مسکونی پیدا می‌شود. این گونه از عنکبوت‌ ها یکی از خطرناکترین جانوران بیابانی هستند و باید خود را از آنها دور نگه داشت. اگر نیش زده شدید، لطفاً قبل از استفاده از پادزهر، اطلاعاتی درباره آن بدست آورید. در بسیاری از موارد، پادزهر همانند نیش عنکبوت، مضر و ممکن است به شما صدمه بزند. افراد مختلف به نیش عنکبوت بیوه واکنش‌های متفاوتی نشان می دهند.

 

 

 

 

جانوران بیابانی

 

عقرب مودار

عقرب مودار نسبت به عقرب بارک (که در اینجا نشان داده نشده است) خویشاوند نزدیکی است. عقرب مودار و عقرب بارک جزو جانوران بیابانی هستند. عقرب مودار رنگ تیره روی پشت و بدنه‌ای زرد روشن دارد، اما عقرب بارک یکدست زرد روشن است. عقرب بارک بسیار سمی است، در حالی که عقرب مودار کمتر سمی است. این به این معنی نیست که نیش خوردن از آنها بی خطر است.

 

 

 

جانوران بیابانی

 

عقرب پنجه سیاه

این گونه در ایالات متحده بیشتر در شمال غربی کالیفرنیا، آریزونا، نوادا جنوبی، یوتا و ایداهو زندگی می‌کند. آن‌ها در ظاهر شبیه به عقرب مودار هستند با این تفاوت که پنجه های آن‌ها سیاه هستند.

عقرب‌ها می‌توانند با استفاده از یک لامپ فلورسنت مشخص شوند. احتمالا از تعداد بسیار زیاد عقرب‌های پیدا شده با استفاده از این روش تعجب خواهید کرد.

 

 

 

جانوران بیابانی

 

عقرب باد یا عقرب شتری

این موجود بیش از ۳ اینچ طول دارد و بسیار سریع است. نمی‌تواند شما را نیش کند، اما می‌تواند شما را گاز بگیرد. این ممکن است دردآور باشد و حتی تبدیل به عفونت شود. عقرب های باد به نظر خطرناک می‌رسند، اما در واقع بسیار مفید هستند. ما این یکی را برای بیش از ۲۰ دقیقه در حال خوردن پروانه‌ها تماشا کردیم و به قدری چاق شد که به سختی می‌توانست حرکت کند. آن‌ها دارای پنجره‌های بسیار قوی هستند که از آنها برای گیر انداختن حشرات استفاده می‌کنند و سپس طعمه را به دو نیم تقسیم می‌کنند.

 

 

 

جانوران بیابانی

 

عنکبوت خرچنگی

این عنکبوت در نزدیکی رودخانه کلرادو در سمت آریزونا در Martinez Lake عکاسی شده است. حدود ۲ و ۳/۴ اینچ پهنای بدن (از نوک پا تا نوک پا) دارد و می‌تواند تا ۳ اینچ پهنای بدن داشته باشد. این عنکبوت‌ها روی دیوار یا سقف دیده می‌شوند و معمولاً فقط در شب بیرون می‌آیند. برای انسان خطری ندارد، اما زخم آن دردآور است.

 

 

 

جانوران بیابانی

 

عنکبوت منزوی قهوه ای

نوع خاصی از زخم عنکبوت منزوی به نام نکروزیسم شناخته شده است. این به این معنی است که زخم باعث آسیب شدید به پوست و بافت اطراف می‌شود و باعث تشکیل یک زخم باز بزرگ می‌شود که برای بهبود آن زمان زیادی لازم است. در برخی موارد، اثرات سیستمیک (مانند سردرد، تهوع، درد شکم، سفت شدن مفاصل و / یا تب) نیز گزارش شده است.

 

 

خانه ای امن

اگر در مناطق بیابانی زندگی می کنید، بهترین راه حل برای جلوگیری از ورود جانوران بیابانی مانند عقرب و عنکبوت، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

 

منبع:

in-the-desert.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی