پشه در قرآن + پشه چند قلب دارد؟

پشه در قرآن

زیرا پشه از لحاظ خلقت بسیار عجیب و غریب است و علم امروزی تازه اندک نکاتی را از خلقت پشه کشف نموده است، و این نکات عبارتند از:

▪همه موجودات دنیا سی و اندی دندان دارند، اما پشه ۴۸ دندان دارد.

▪همه موجودات دنیا از یک فیل گرفته تا مگس، همه و همه یک قلب دارند، اما پشه سه قلب دارد.

▪همه موجودات دنیا دو چشم دارند، مگر اینکه گاهی بصورت خارق العاده موجودی سه یا چهار چشم داشته باشد و این در حالی است که پشه با وجود اینکه بسیار کوچک است، ۱۰۰ چشم دارد.

▪پشه دو نوع پا دارد،نوعی برای حرکت کردن برجاهای زِبر و نوعی برای حرکت نمودن بر جاهای لیز همانند شیشه، که معمولا راه رفتن برآن غیر ممکن است.

▪نوعی رادار برای تشخیص نوع خون دارد که هواپیماهای امروزی با این همه پیشرفت علم باز هم کمتر از آن برخوردار هستند.

نیشِ او در قابی همانند کیف قرار گرفته است تا به میکروب آلوده  نگردد، وبعد از نیش زدن آن را پاک نموده و بار دیگر در قاب موجود قرار می دهد.

▪این پشه هایِ ماده هستند که انسان را نیش میزنند، اما پشه های نر هرگز انسان را نیش نمی زنند؛ و این نکته را از کلمه “بعوضة”که در آخر آن “تاء”تأنیث وجود دارد ، می توان استنباط کرد.

بیشتر بخوانید : پشه خاکی چیست؟

▪پشه های ماده بخاطر تهیه نمودن پروتئین برای تخم هایی که در شکم و یا رَحَمِ خود دارند انسان را نیش می زنند، و کسانی که می گویند پشه ها ما را نیش نمی زنند راست می گویند چرا که پروتئین مورد نظر در خون آنها موجود نیست، تا پشه آن خون را بمکد.

▪از فاصله ای دور و در اوج تاریکی از طریق حرارت موجود در بدن، توان تشخیص دادن رگی را که خون در آن جاری است دارد.

▪هنگامی که دستمان را به سمت جایی می بریم که فکر می کنیم پشه بر آن نشسته است ، زمانی است که دیگر پشه کار خود را انجام داده و خون لازم را کشیده است و بی حسی قبلا صورت گرفته توسط پشه، کم کم از بین رفته است.چون نیش پشه نازک وشبیه سوزن آمپول است،ماده ای را با خون انسان مخلوط می کند و خون را رقیق می سازد، تا به آسانی خونِ مکیده شده، از منفذ موجود در نیش او جاری گردد.

▪پشه موجودی پاک خور است ، و غالبا از گل و گیاهِ پاک تغذیه می نماید.

بیشتر بخوانید : مگس خانگی چیست

▪گرچه بسیاری از مردم فکر می کنند پشه خون خوار است،و کما اینکه قبلاً هم اشاره شد بخاطر برطرف کردنِ نیازِ تخم هایی که در شکم دارد، که همانا پروتئین است، خون می مکد.

در هر یک ثانیه ۶۰۰ بار بالهایش را به هم می زند، و بر اثر سرعت جهش بالهایش ، صدایی تولید می شود که معمولا به آسانی قابل سمع است.

▪با پاهایش، تخم گلهای گوناگون را جابجا می نماید و باعث بارور شدن گلهایِ ماده می گردد.

▪فکر نکنیم که پشه مستقیما ، و در مرحله اول نیش خود را وارد رگ می نماید بلکه در هنگام نیش زدن،قبل از نیش زدن،محل موردنظر را همانند دکتری جراح با دندانهای خود شکافته ، وسپس با وارد کردنِ نیش از رگ خون می گیرد.

▪و مهمتر از همه برپشت این پشه حشره ای قراردارد که ‏حتی از پشه هم کوچکتر است  واز خون بدن پشه تغذیه می کند. بر پشت پشه حشراتی قرمز رنگ و کوچک به نام ‏mite‏ زندگی می کنند که ‏ازخون بدن پشه تغذیه می کنند و مشاهده ی آنها با چشم غیرمسلح به دلیل حجم کوچکشان بسیار ‏مشکل است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فروش دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با شماره تماس : 📞02146110601📞 در ارتباط باشید.

شاید اکنون ‏بتوانیم درک کنیم که چرا از پشه در قرآن صحبت به میان آمده است؛ خداوند می فرماید:

بَعُوضَةً فَمَا ‏فَوْقَهَا…

یعنی : پشه وآنچه بربالای اوست…

فسبحان الله خالق کل شیء… والحمدلله رب العالمین‏… ‏سبحان الله!!

هذَا خَلْقُ اللَّهِ فَأَرُونِي مَاذَا خَلَقَ الَّذِينَ مِن دُونِهِ ۚ بَلِ الظَّالِمُونَ فِي ضَلَالٍ مُّبِينٍ فَبِأَيِّ حَدِيثٍ بَعْدَهُ يُؤْمِنُونَ.

بنابراین با توجه به اشاره به پشه در قرآن و مشاهده عجایب خلقت موجودات، شاید انسان بتواند راه حلی بهتر از کشتن موجودات مختلف برای زندگی آسوده تر پیدا کند. با دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک، شما حشرات را از خانه خود دور نگه می دارید و آنها در محیط بیرون به چرخه زندگی خودشان ادامه می دهند.

برای اطلاعات بیشتر عدد 10 به 50009696 اس ام اس کنید. تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

منبع:

وبسایت ویکیپدیا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی