دفع حشرات استخر + از بین بردن لارو پشه در استخر

حشرات استخر

یکی از جذاب‌ترین تفریحات در تابستان شنا کردن در استخر است. اما گاهی اوقات استخر هم از هجوم حشرات در امان نبوده و با وجود آنها امیخته میشود. اگر می خواهید بدانید، حشرات استخر چیست و چه راه های برای دفع و از بین بردن لارو آنها وجود دارد، مطالعه این مطلب را از دست ندهید!

بهترین راه در امان ماندن از دست حشرات استخر، نصب دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک است. این دستگاه کاملا تضمینی به فروش میرسد و تاثیر 100% دارد. برای اطلاعات بیشتر همین حالا عدد 10 را به 50009696 ارسال کنید.

انواع حشرات استخر

رایج ترین انواع حشرات استخر شنا عبارتند از:

1. Backswimmers یا واروشناگر 

واروشناگر 

این حشرات زیستگاه استخر را ترجیح می دهند زیرا می توانند به راحتی به منبع غذایی خود از جمله لارو پشه و سایر حشرات دسترسی داشته باشند. این حشرات بزرگتر از قایقران آبی هستند و به رنگ سیاه مشاهده می‌شوند. آنها اغلب در نزدیکی کف استخرهای شنا یافت می شوند و در صورت تماس با پوست انسان ممکن است نیش بزنند. برای جلوگیری از ورود شناگران معکوس به استخر، باید مطمئن شوید که در اطراف محیط استخر شما آب راکد وجود ندارد و همچنین باید استخر خود را به طور منظم با حشره کش سمپاشی کنید.

2. Water Boatman –قایقران آبی

قایقران آبی

مشخصه این حشرات بدن بلند باریک و سرهای صاف و مثلثی شکل است. آنها معمولاً خود را به کناره های استخرهای شنا می چسبانند. ماهی های کوچک یا قورباغه ها این حشرات را شکار می کنند. آنها همچنین در لوله ها، مخازن آب و استخرهای ماهی یافت می شوند.

یکی از رایج ترین انواع حشرات استخر شنا قایقران آبی است. این حشرات کوچک و قهوه ای رنگ اغلب در نزدیکی سطح آب یافت می شوند و می توانند صدای وزوز بلندی ایجاد کنند. اگرچه برای انسان مضر نیستند، اما می توانند آزاردهنده باشند. برای جلوگیری از ورود قایقرانان آبی به استخر، باید مطمئن شوید که در اطراف محیط استخر شما آب راکد وجود ندارد. همچنین می توانید از یک حشره کش در اطراف لبه های استخر خود استفاده کنید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره فروش دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با شماره تماس : 📞02146110601📞 در ارتباط باشید.

3. لارو کادیس فلای

لارو کادیس فلای

کادیس مگس کوچکی است که در زیر آب زندگی می کند؛ عمدتاً در مناطق کم عمق مانند سواحل دریاچه ها، سواحل رودخانه ها یا برکه ها. حشره بالغِ آن به طور کلی بی ضرر است اما می تواند انگل های مضری را در خود جای دهد که ممکن است بر افراد و حیوانات تأثیر بگذارد. این حشره تقریبا شبیه به شب پره ها هستند، این حشرات دارای دو جفت بال غشایی بوده و شاخک های بلند و باریکی دارند. بالغ این حشره روی زمین و لاروها آن در آب زندگی کرده و آبزی هستند.

4. تریپس (Thrips)

تریپس

استخر زیستگاه اولیه تریپس ها نیست، اما آنها می توانند برای جستجوی غذا به آنجا راه پیدا کنند. سه نوع از این حشرات وجود دارد: تریپس گلخانه ای، تریپس گل غربی و تریپس پیاز.

تریپس گلخانه ای از برگ ها و گل های گیاه و همچنین گرده ها تغذیه می کند. تریپس گل غربی برای شهد به گل رز، گل داوودی، گلایل و سایر گل ها حمله می کند. تریپس پیاز از فلس های پیاز تغذیه می کند.

5. پشه آبی

 پشه آبی

پشه آبی در داخل یا نزدیک آب زندگی می کنند اما به ندرت در داخل استخرها یافت می شوند. آنها معمولاً در نزدیکی استخر یافت می شوند اما جزو آفات استخر شمرده نمی شوند.

از بین بردن لارو پشه در استخر

موثرترین راه برای از بین بردن حشرات رایج استخر، از بین بردن علت آن است. در اینجا چند روش موثر برای کنترل اشکالات رایج استخر آورده شده است:

1. علت را از بین ببرید. بسته به نوع اشکالی که با آن سر و کار دارید، علت می تواند کمی متفاوت باشد. بعضی از آنها جلبک می خورند – بنابراین اگر بتوانید جلبک های استخر خود را از بین ببرید، منبع غذایی آنها را نیز از بین خواهید برد. بعضی دیگر هم دوست دارند در جلبک ها تخم گذاری کنند.

بنابراین، برای آنها جلبک ها بخشی از چرخه زندگی آنها هستند. حذف جلبک ها باعث می شود استخر شما کمترین مهمان نوازی را برای حشرات استخر داشته باشد.

2. اگر استخر خود را تا حد ممکن عاری از زباله نگه دارید، فرصت های کمتری برای تشکیل زیستگاه حشرات استخر فراهم می کند.

جلبک ها نقش مهمی در ایجاد حشرات استخر دارند، بنابراین مواردی مانند حفظ سطح pH در محدوده به این معنی است که کلر می تواند کار خود را انجام دهد و از تشکیل جلبک ها جلوگیری کند.

همچنین محصولاتی وجود دارند که از آنزیم‌های طبیعی برای تجزیه مواد آلی استفاده می‌کنند – اگر می‌خواهید این کار را امتحان کنید، با یک متخصص استخر مشورت کنید.

5. به محیط اطراف استخر رسیدگی کنید. بسیاری از هجوم‌ها ممکن است در استخر شما شروع نشوند، بلکه از آب ایستاده یا زباله‌های حیاط اطراف شروع شوند. سعی کنید زباله های حیاط و آب های راکد در محیط که زمینه های تخم ریزی برای انواع حشرات موذی فراهم می کند را حذف کنید.

نکته اصلی این است که حشرات استخر بی ضرر هستند اما می توانند برای صاحب استخر و مهمانان شما کمی آزاردهنده باشند. به همین دلیل صرف زمان و تلاش بیشتر برای خلاص شدن از آنها ارزشش را دارد.

منبع:

https://premierpoolservice.com/swimming-pool-bugs-types/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی