حشرات ساحلی

حشرات ساحلی

در شمال ایران، تفریحات ساحلی یک بخش جدانشدنی از فصل تابستان است؛ اما ممکن است با مهمانان ناخوانده دیگری هم در ساحل روبرو شوید؛ یعنی حشرات ساحلی! اگر برنامه‌ی روز ساحلی شما شامل آفتاب گرفتن باشد، احتمالا با گزیدگی ها زیادی به خانه می گردید.

کک شنی

مغایر با آنچه نام آنها نشان می‌دهد، کک شنی حتی حشره نیست، بلکه به عنوان یک جانور در زیرگروه مشابه با موجودات ساحلی دیگر مانند خرچنگ‌ها، میگوها، خرچنگ‌های دریایی و بارناکل‌ها قرار می‌گیرند. آنها در واقع به دلیل پرش در یک شیوه مشابه با کک‌های معمولی، احتمالاً به عنوان کک‌های شنی شناخته می‌شوند.

کک‌های شنی بسیار کوچک هستند و از حدود یک چهارم اینچ تا یک اینچ در طول می‌رسند. معمولاً خاکستری، سبز یا قهوه‌ای هستند، با چندین جفت پا و شاخک‌های بلند. آنها همچنین دو زاپده شکاف‌دار دارند که از پشتشان بیرون می‌آیند.

کک‌های شنی معمولاً در شن پیدا می‌شوند، اما به طور خاص، مناطق شنی مرطوب زیر سنگ یا زائده نزدیک خط مدی بیشتر هستند.

اگر با این حشرات ساحلی روبرو شوید، نیش کک‌های شنی ممکن است پوست شما را به یک شکل مشابه کک‌های معمولی، در سگ یا گربه، تحریک و ایجاد خارش‌ کند.

بهترین راه حل برای خلاص شدن از حشرات ساحلی در ویلاهای کنار دریا، دستگاه دفع حشرات است. دستگاه های دفع حشرات با استفاده از فراصوت تمامی حشرات موذی، مانند: کک، موریانه، مورچه، سوسک، ساس، پشه، مگس و حتی جانوران موذی مثل عنکبوت، موش و مارمولک را از محیط شما دور می کند. این دستگاه از قرص استفاده نمی کند و هیچگونه ضرر و عوارضی برای سلامتی انسان و حیوانات خانگی ندارد. دستگاه دفع حشرات دافع الکتریک با کارکرد 24 ساعته، خانه شما را از حمله حشرات موذی ایمن نگه می دارد.

خرخاکی

ایزوپودهای ساحلی، که معمولاً خرخاکی نامیده می‌شوند، جزو حشرات ساحلی رایج هستند که ممکن است در سواحل بابلسر با آنها مواجه شوید. به طور معمول، این موجودات در منطقه خط مد ساحل زندگی می‌کنند که در شن فرو می‌روند. علاوه بر اینکه کمی وحشتناک هستند، خرخاکی‌ها نسبتاً بی‌خطر هستند و گاز نمی‌گیرند.

پشه خاکی

پشه‌ خاکی، یا پشه‌های ساحلی، معمولاً در مناطق ساحلی با چوب دریایی، جلبک و گیاهان دریایی در جستجوی کِلپ ظاهر می‌شوند. این پشه‌ها معمولاً به همراه گروه‌ دیده می‌شوند، گاهی نزدیک دیگر جانورانی مانند کنه‌های قرمز. اگرچه پشه‌های خاکی آسیبی نمی‌زنند، حضور آنها ممکن است آزاردهنده باشد.

پشه‌ها

پشه‌ها در مناطق آب‌های آرام و برخی سواحل با منابع آب تازه در دسترس به رشد و تکثیر می‌پردازند. پشه‌ها در ساحل به طور معمول در ساعات دیرتر روز، مانند غروب، دیده می‌شوند. نیش پشه‌ها می‌تواند خارش و عدم راحتی کلی را به همراه داشته باشد، اما پشه‌ها همچنین می‌توانند بیماری‌های جدی و گاهاً مرگبار را به انسان‌ها از طریق نیششان منتقل کنند، از جمله ویروس زیکا، ویروس نیل غربی، ویروس چیکونگونیا، دنگ و مالاریا.

برای اطلاعات بیشتر عدد 10 به 50009696 اس ام اس کنید. تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

عنکبوت‌های ساحلی

عنکبوت‌ها معمولاً در اطراف محیط‌های آبی یافت می‌شوند، بنابراین ساحل مکانی مناسب برای عنکبوت‌هایی مانند عنکبوت‌های گرگ ساحلی، عنکبوت‌های بندر و عنکبوت‌های دریایی است.

عنکبوت گرگ ساحلی

عنکبوت گرگ ساحل معمولاً در شن یا زیر چوب دریایی یافت می‌شود. این آفت ها در پنهان کردن خود بسیار ماهر هستند و در صورت تحریک، نیش می‌زنند. در حالی که نیش آنها سمی و دردناک است، اما مرگبار نیست.

عنکبوت بندر

عنکبوت بندر، همچنین به عنوان عنکبوت ماهیگیر نیز شناخته می‌شود، از ماهیان تغذیه می‌کند، بنابراین معمولاً در نزدیکی آب یافت می‌شود. این عنکبوت‌ها در واقع دو پای جلویی خود را در آب قرار می‌دهند تا لرزش ماهیان و قلمروشان را حس کنند. هنگامی که هوا سرد می‌شود، عنکبوت بندر به دنبال گرما می‌گردد، بنابراین سعی می‌کند به داخل زمین یا خانه‌ها نفوذ کند. نیش آنها سمی است، اما اغلب انسان‌ها تحت تأثیر نیش آنها قرار نمی‌گیرند، مگر اینکه حساسیتی نسبت به سم آنها داشته باشند.

عنکبوت دریایی

عنکبوت دریایی، که در اصل پایکنوگونید هست، و نه عنکبوت، می‌تواند در آب‌های کم عمق یا هزاران متر زیر آب پیدا شود! آنها گوشت‌خوار هستند و به دنبال شکارهایی مانند اسفنج دریایی و مرجان هستند. اگرچه نیش نمی‌زنند، اما عنکبوت‌های دریایی دارای چنگال هایی هستند که از مغزشان بیرون می‌آیند. عنکبوت‌های دریایی که در ساحل مشاهده می‌شوند، معمولاً بسیار کوچک هستند، اما عنکبوت‌های دریایی واقعی وحشتناکی وجود دارند که در عمق اقیانوس زندگی می‌کنند و به اندازه ی سی سانتیمتر یا بیشتر هستند.

چند روش برای جلوگیری از حشرات ساحلی

  • از مناطقی که حشرات ساحلی به‌طور معمول یافت می‌شوند، دوری کنید. به عنوان مثال، از آب‌های آرام و تازه که به عنوان محل تولید پشه‌ها شناخته شده‌اند، دوری کنید.
  • یک تغییر لباس برای خود به همراه داشته باشید و قبل از بازگشت به ماشین خود، یک تغییر لباس انجام دهید تا مطمئن شوید که هیچ حشره‌ای در لباس‌ها و ماشین شما به خانه نرسیده است. همچنین، لباس‌های ساحل خود را هر چه زودتر پس از بازگشت به خانه بشویید!
  • از دوش‌های فضای باز استفاده کنید و خود را در راه خروج از ساحل با آن‌ها شستشو دهید. حشرات ممکن است در جاهایی مانند موهای شما پنهان شوند و همراه شما به خانه بروند.

منبع:

suburbanexterminating.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیگارانتی